Dla placówek oświaty

Szkolenia dla placówek oświaty

Warsztaty dla dzieci

Szkolenia Pierwszej Pomocy

Szkolenie Pierwsza Pomoc Online

Apteczki Pierwszej Pomocy

Dezynfekcja Ozonem

Zajęcia

dla dzieci

Program „Dzielni Ratownicy”

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia uczymy jak w prawidłowy sposób reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka.

W trakcie warsztatów dzieci mogą poczuć się jak mali ratownicy – pod czujnym okiem ratownika  zdobywają nowe umiejętności. Uczestnicy uczą się prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Zajęcia mają na celu profilaktykę i wyrabianie „od małego” postaw probezpiecznych. Takie warsztaty mogą zaowocować w przyszłości tym, że dziecko będzie umiało odpowiednio zachować się podczas niebezpiecznych sytuacji – z którymi każdy ma styczność. Zdobyta wiedza, opanowanie i dobre nawyki mogą sprawić, że nasz Podopieczny zostanie prawdziwym „superbohaterem” pomagając komuś, lub nawet ratując czyjeś życie.

Podczas zajęć dzieci dowiadują się:

 • jakie są najczęściej spotykane sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu;
 • jak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje i jak się wobec nich zachować;
 • jak dbać o swoje bezpieczeństwo;
 • czym jest pozycja boczna bezpieczna;
 • kiedy prowadzić resuscytację krążeniową i czym ona jest;
 • po co są opatrunki i w jaki sposób ich używać;
 • co to jest apteczka i co w niej może się znajdować;
 • jakie są numery alarmowe, jak je zapamiętać.

Tematyka zajęć jest dobierana i układana według specyfiki pracy z daną grupą wiekową.

Aby zapisać swoją placówkę na zajęcia zadzwoń 322159999, 513195475 lub napisz kontakt@zabezpieczeniamedyczne.eu

Materiały rozdawane podczas zajęć:

 • Dyplom Małego Ratownika (grupy przedszkolne i klasy 1-3);
 • naklejka edukacyjna;
 • kolorowanka A3, na podstawie której nauczyciel może stworzyć własne zajęcia powtórkowe (grupy przedszkolne i klasy 1-3);
 • Mini Instrukcja Udzielania Pierwszej Pomocy (po 2 szt. dla dzieci i nauczycieli);
 • Instrukcja Udzielania Pierwszej Pomocy dla dzieci (klasy 3-5), dla młodzieży (klasy 6-8);
 • Instrukcja A4
 • Dyplom dla Placówki za wzięcie udziału w naszym programie.

Szkolenia

pierwszej pomocy

Szkolenie „Pierwsza Pomoc ze szczególnym uwzględnieniem dzieci” to program przygotowany dla osób pracujących z dziećmi. Podczas naszego szkolenia stawiamy przede wszystkim na praktyczność – zarówno w ćwiczeniach jak i w spólnych dyskusjach.

Kurs ma przygotować Pracownika do radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia dziecka, uczyć opanowania w postępowaniu  i pewności siebie płynącej z poczucia merytorycznego przygotowania. Dlatego też w trakcie szkolenia zapraszamy do wspólnych dyskusji, dzielenia się doświadczeniem, wątpliwościami. Odpowiadamy na pytania, podejmujemy zagadnienia które interesują naszych Uczestników i nie boimy się trudnych tematów. W trakcie zajęć staramy się stworzyć przyjazną i swobodną atmosferę, tak aby najbardziej nieśmiałych zachęcić do ćwiczeń praktycznych. Nasze profesjonalne przygotowanie pozwala na organizację szkolenia na terenie dowolnej placówki. Posiadamy specjalne elektroniczne fantomy dzieci i osób dorosłych do nauki resuscytacji, fantom do nauki postępowania w przypadku zakrztuszeń, apteczki do ćwiczeń praktycznych, materiały medyczne i edukacyjne przeznaczone dla Pracowników i Placówki – które wręczamy po zakończeniu szkolenia.

Szkolenie trwa trzy godziny zegarowe i jest podzielone na dwie części – podejście do osoby poszkodowanej oraz apteczka i sytuacje szczególne dnia codziennego.

Kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli nawiązuje do typowych sytuacji, jakie mogą mieć miejsce w szkole, przedszkolu, na obozie wśród dzieci oraz młodzieży. Najważniejsze to zakrztuszenia, omdlenia, zasłabnięcia i nagłe zatrzymanie krążenia u dzieci, dodatkowo koncentrujemy się na krwawieniach i opatrywaniu nowoczesnymi materiałami. W trakcie szkolenia pediatrycznego dla nauczycieli stawiamy na praktykę, ćwiczymy na fantomach, omawiamy sytuacje dnia codziennego, prezentujemy szereg rozwiązań dzięki którym Pierwsza pomoc staje się skuteczna.

Nasze doświadczenie, ogromna energia i pomysł na naprawdę ciekawe warsztaty – to dobra mieszanka, by skutecznie przygotować się do wypadku z udziałem dziecka.