Dla placówek oświaty

Szkolenia dla placówek oświaty

Warsztaty dla dzieci

Szkolenia Pierwszej Pomocy

Apteczki Pierwszej Pomocy

Zajęcia

dla dzieci

Program „Dzielni Ratownicy”

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia uczymy jak w prawidłowy sposób reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka.

W trakcie warsztatów dzieci mogą poczuć się jak mali ratownicy – pod czujnym okiem ratownika medycznego z wykształceniem pedagogicznym zdobywają nowe umiejętności. Uczestnicy uczą się prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Zajęcia mają na celu profilaktykę i wyrabianie „od małego” postaw probezpiecznych. Takie warsztaty mogą zaowocować w przyszłości tym, że dziecko będzie umiało odpowiednio zachować się podczas niebezpiecznych sytuacji – z którymi każdy ma styczność. Zdobyta wiedza, opanowanie i dobre nawyki mogą sprawić, że nasz Podopieczny zostanie prawdziwym „superbohaterem” pomagając komuś, lub nawet ratując czyjeś życie.

Podczas zajęć dzieci dowiadują się:

 • jakie są najczęściej spotykane sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu;
 • jak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje i jak się wobec nich zachować;
 • jak dbać o swoje bezpieczeństwo;
 • czym jest pozycja boczna bezpieczna;
 • kiedy prowadzić resuscytację krążeniową i czym ona jest;
 • po co są opatrunki i w jaki sposób ich używać;
 • co to jest apteczka i co w niej może się znajdować;
 • jakie są numery alarmowe, jak je zapamiętać.

Tematyka zajęć jest dobierana i układana według specyfiki pracy z daną grupą wiekową.

Aby zapisać swoją placówkę na zajęcia zadzwoń 322159999, 513195475 lub napisz kontakt@zabezpieczeniamedyczne.eu

Materiały rozdawane podczas zajęć:

 • Dyplom Małego Ratownika (grupy przedszkolne i klasy 1-3);
 • naklejka edukacyjna;
 • kolorowanka A3, na podstawie której nauczyciel może stworzyć własne zajęcia powtórkowe (grupy przedszkolne i klasy 1-3);
 • Mini Instrukcja Udzielania Pierwszej Pomocy (po 2 szt. dla dzieci i nauczycieli);
 • Instrukcja Udzielania Pierwszej Pomocy dla dzieci (klasy 3-5), dla młodzieży (klasy 6-8);
 • Instrukcja A4 + mini apteczka (na każdą grupę zajęciową);
 • Dyplom dla Placówki za wzięcie udziału w naszym programie.

Szkolenia

pierwszej pomocy

Szkolenie „Pierwsza Pomoc ze szczególnym uwzględnieniem dzieci” to program przygotowany dla osób pracujących z dziećmi. Podczas naszego szkolenia stawiamy przede wszystkim na praktyczność – zarówno w ćwiczeniach jak i w spólnych dyskusjach.

Kurs ma przygotować Pracownika do radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia dziecka, uczyć opanowania w postępowaniu  i pewności siebie płynącej z poczucia merytorycznego przygotowania. Dlatego też w trakcie szkolenia zapraszamy do wspólnych dyskusji, dzielenia się doświadczeniem, wątpliwościami. Odpowiadamy na pytania, podejmujemy zagadnienia które interesują naszych Uczestników i nie boimy się trudnych tematów. W trakcie zajęć staramy się stworzyć przyjazną i swobodną atmosferę, tak aby najbardziej nieśmiałych zachęcić do ćwiczeń praktycznych. Nasze profesjonalne przygotowanie pozwala na organizację szkolenia na terenie dowolnej placówki. Posiadamy specjalne elektroniczne fantomy dzieci i osób dorosłych do nauki resuscytacji, fantom do nauki postępowania w przypadku zakrztuszeń, apteczki do ćwiczeń praktycznych, materiały medyczne i edukacyjne przeznaczone dla Pracowników i Placówki – które wręczamy po zakończeniu szkolenia.

Szkolenie trwa trzy godziny zegarowe i jest podzielone na dwie części – podejście do osoby poszkodowanej oraz apteczka i sytuacje szczególne dnia codziennego.

Kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli nawiązuje do typowych sytuacji, jakie mogą mieć miejsce w szkole, przedszkolu, na obozie wśród dzieci oraz młodzieży. Najważniejsze to zakrztuszenia, omdlenia, zasłabnięcia i nagłe zatrzymanie krążenia u dzieci, dodatkowo koncentrujemy się na krwawieniach i opatrywaniu nowoczesnymi materiałami. W trakcie szkolenia pediatrycznego dla nauczycieli stawiamy na praktykę, ćwiczymy na fantomach, omawiamy sytuacje dnia codziennego, prezentujemy szereg rozwiązań dzięki którym Pierwsza pomoc staje się skuteczna.

Nasze doświadczenie, ogromna energia i pomysł na naprawdę ciekawe warsztaty – to dobra mieszanka, by skutecznie przygotować się do wypadku z udziałem dziecka.